Blog

معرفی انواع روغن حیوانی + عکس

by روغن حیوانی in آگوست 4, 2019

روغن حیوانی

روغن حیوانی از بهترین و سالم ترین انواع روغن خوراکی و نوعی روغن مخصوص آشپزی برای غذاهای ایرانی وسنتی می باشد. روغن حیوانی دارای نقطه دود بالایی است و در بین رو غن ها هر چقدرنقطه دود روغن بالاتر باشد برای پخت و پز مناسب‌ تر است.

روغن حیوانی با کره محلی که به کره حیوانی نیز معروف است، متفاوت است. نقطه دود روغن حیوانی 270 درجه سانتیگراد است که بسیار بالاتر از نقطه دود کره یا کره محلی است.

معروف ترین نوع روغن حیوانی روغن کرمانشاهی است که بسیار معروف است که برای پخت و پز، سرخ کردن و کباب کردن استفاده می شود و بدون نگرانی از بین بردن مواد مغذی مهم موجود در آن می توانید استفاده کنید.

روغن حیوانی چگونه تهیه می شود؟

روغن حیوانی در ایران  از شیر گاو، بز، گوسفند تهیه می شود. در خارج از ایران میتوان روغن حیوانی که از شیر بوفالو تهیه شده را تهیه کرد. روغن حیوانی با کره محلی متفاوت است زیرا روغن حیوانی از نوعی کره محلی به‌دست می‌آید.

 کره محلی از به هم زدن دوغ در مشک تهیه می‌شود. سپس کره را درون دیگ‌های بزرگ ریخته و به ملایمت حرارت می‌دهند. در اثر حرارت، آب کره تبخیر شده، و روغن آن که چربی حیوانی است باقی می‌ماند و مسلما بسیار چرب تر است.

معرفی انواع روغن حیوانی + عکس

معرفی انواع روغن حیوانی + عکس

خواص روغن حیوانی

تحقیقات جدید نشان داده که برخلاف تصور رایج اگر در مصرف روغن حیوانی زیاده روی نکنید این روغن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. روغن حیوانی دارای خواص دارویی است که در طب سنتی و متون قدیمی پزشکی در درمان و پیشگیری برخی بیماری‌ها استفاده می‌شده است.

روغن حیوانی را باید در حجم کم و با کیفیت مرغوب استفاده کرد. امروزه روغن های حیوانی دارای پروانه ساخت یا پروانه بهداشت و نشان سیب سبز سلامت در بسته‌بندی های کاملا بهداشتی تهیه و تولید شوند و در بازار موجود است.

ویژگی بهترین روغن حیوانی

روغن‌های حیوانی که در مناطق غربی ایران تولید می‌شوند از بهترین انواع روغن حیوانی هستند. نحوه خوراک و چرای گاو یا گوسفند در بافت، رنگ و طعم روغن حیوانی اصل تاثیر دارد. روغن حیوانی که از مناطق غربی ایران است از بو و مزه خاصی برخوردار است زیرا چراگاه های انجا در مناطق مرتفع کوهستانی است و بسیار پر علف و دارای گیاهان معطر می باشد

مصرف روغن های حیوانی در طب سنتی بسیار تأکید شده، روغن حیوانی را باید در حجم کم اما کیفیت خوب استفاده کرد.  مثل روغن های پیه و دنبه، این روغن ها در حجم کم می تواند انرژی بسیار بالایی را به وجود بیاورد.

روغن تهیه شده از پیه گاو در درمان بیماری‌های فشار‌خون و چربی‌خون بسیار موثر است. این روغن با‌ ارزش، نه تنها ضرری ندارد، بلکه چربی‌های مضر را از بدن خارج می‌کند.

 

اگر شما نیز در تولید، فروش روغن حیوانی فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با ما

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *